המלצות

הורים מספרים

אחרי נסיונות רבים של טיפול בשיחות שנגמרו בפיצוצים- הגענו אליך וגילינו שאפשר גם אחרת, ולפעמים אפילו עדיף. תודה על התושיה והיצירתיות, תודה שלא ויתרת גם כשלא היה קל או נעים ושהוכחת לנו שהסבלנות משתלמת.
הגענו לשירה, הורים מנוסים שחושבים שהם יודעים הכל, עם ילד מאוד מוצלח שלא מוכן להתאים לתבניות. באמצעות אמנות, יצירה, משחקים וסיפורים תואמי גיל וקוגניציה, שירה הייתה קשובה מאוד וזיהתה מיד את כל החוזקות ונתנה לו ולנו כלים להתמודדות ולראייה נכונה של הדברים. החוויה הייתה חיובית מאוד וזכורה מאוד לטובה עד היום ומעבר לכך - יצרה שינוי בדפוסי ההתנהגות של כולנו וכל זאת בנועם ואינטיליגנציה.
שמענו על טיפול באמנות והחלטנו שהולכים על זה, למרות שלא אנחנו ולא הילד שלנו אנשים עם כשרון ביצירה. במהרה נשבינו בקסמה של שירה ושל החדר שלה, ועם הזמן הבנו מה אפשר לעשות עם אמנות וגילינו שזה כלי מועיל מאוד. זה היה מפתיע לראות איך אפשר להעזר בדבר חדש לגמרי ולראות תוצאות שהשפיעו על האוירה בבית באופן כללי, ועל כך אנחנו מודים ושמחים מאוד.
מבחינתנו כהורים האינדיקציה הכי טובה להצלחת הטיפול והקשר היא שאנחנו מרגישים נוח לחזור ולהתייעץ גם שנים אחרי שהטיפול עצמו נגמר, בידיעה ששירה מכירה את הילדה שלנו בצורה מאוד מיוחדת שאין שניה לה. גם בשנים בהן התקיים הטיפול הוא נחווה כדבר מאוד נורמטיבי ופשוט, המסר שעבר לילדה ונשאר איתה מאז הוא שכשצריך לקבל עזרה יש כתובת טובה ומועילה.

התרשמויות מפרויקטים, השתלמויות וסדנאות

שירה העבירה מספר מפגשי השתלמות בנושא תרפיה באמנות לגננות. במהלך המפגשים הצליחה להעביר עקרונות ליצירה חופשית וביטוי אישי.
המפגשים היו מגוונים וכללו מגוון טכניקות וידע עדכני. היא היתה קשובה לצרכי המשתלמות, ענתה על שאלות במקצועיות והצליחה לרתק אותן. המשובים החיוביים להשתלמות לא אחרו לבוא; הגננות סיפרו שהן שמחו לחזור לגנים וליישם את הנלמד, שהן נהנו ונתרמו מאוד.

תודה
רינת אלפיה, מדריכת אמנות בגיל הרך
אשדוד 2019
כרכזת של תוכנית פסיעות, תוכנית הדרכה וליווי למסגרות פרטיות גילאי לידה עד שלוש בעיר מודיעין, אני רוצה להודות לשירה אהרוני על השתלמות מעשירה ומרתקת בנושא "פעוטות פוגשים חומרים ויוצרים." שירה העבירה לאנשי הצוות אינפורמציה מעשירה על החשיבות של התנסות בחומרים לפעוטות, הסבירה איזה סוג של חומרים מתאימים התפתחותית לכל גיל, ונתנה המון הצעות פרקטיות וכלים מעשיים להתנסות מוצלחת עם חומרי יצירה. חשוב לי לציין ששירה העבירה את ההשתלמות בצורה דינמית ובכיף תחת תנאים אתגריים. במהלך ההשתלמות , שהתקיימה בזום, הייתה הפסקה פתאומית בגלל אזעקה שנשמעה במודיעין ובסביבה. לאחר שכולם יצאו מהממדים, שירה חזרה להעביר את חלק השני של ההשתלמות בשלוה, במקצועיות ובמסירות. למדנו הרבה!

אסתר וולפסון
רכזת תכנית פסיעות
עמותת סחלבים- מודיעין
מאי 2021
תודה לך שירה על מפגש מעשיר שפתח לנו צוהר נוסף אל עולם האמנות העשיר, על ידע נרחב ועל הכלים הנפלאים שנתת לנו על מנת שנצליח באמצעותם להגיע אל הילדים.
העברת את המפגש בצורה מקצועית, נעימה ושלווה.
יישר כוח!

גננות מובילות- מועצה אזורית באר טוביה
דצמבר 2021
זכיתי להכיר את גב' שירה אהרוני ולעבוד במחיצתה קרוב לשנתיים, במסגרת עבודתה כמנהלת היחידה לטיפול באמנות 'מראות' במוזיאון אשדוד לאמנות . שירה ניהלה צוות, יזמה והובילה תהליכים, רתמה שותפים, ניהלה תוכן ותקציבים וכל זאת באוריינטציה מקצועית, ניהולית וקהילתית. בכל פרויקט ופרויקט הפגינה טוטאליות מלאה ופעלה מתוך תחושת מחויבות ומסירות עמוקה. שירה אדם נפלא מבחינה מקצועית ואישית, בעלת יכולת ראיה מערכתית לצד יחסי אנוש מעולים, רגישות לאנשים, יכולת אלתור וחשיבה יצירתית ופורצת דרך, חשיבה מעמיקה ומרובדת. אני בטוחה כי אישיותה ויכולותיה יבואו לידי ביטוי באופן מיטבי בכל מקום בו תבחר.
אשרי המנהל שאלו עובדיו ומנהליו.

בכבוד רב,
נעמי אדר הופמן
מנהלת מוסדות האמנות ומשנה למנכ"ל,
החברה לתרבות אשדוד
2019
שירה מרשימה ברגישותה הרבה למגוון המטופלים. היא משדרת אמון משכנע בכוחות הריפוי הטמונים באמנות, בונה קשרים טיפוליים עמוקים ומראה יכולת אמפטית רבה. שירה בעלת גמישות ופתיחות מחשבתית ובעלת ביקורת עצמית וסטנדרטים גבוהים ביותר, היא בקיאה בעולם האמנות, ממשיכה ללמוד, להתנסות ולהתפתח בצורה רחבה ומעוררת התפעלות. כמי שמלווה אותה במשך שנים אני מתרשמת מהמוטיבציה הרבה שלה ומההתמסרות למטופליה.

הדרה דפנה
מטפלת באמנות, פסיכותרפיסטית ומדריכה
2020

התרשמויות מתכנית צבעים אמיתיים

התכנית "צבעים אמיתיים" התקיימה בבית ספרנו מתחילת שנה"ל תשע"ט, בשתי קבוצות שמנו 10 תלמידים כל אחת (בהפרדה לבנים ולבנות). שירה קשובה מאוד לילדים, מצליחה להכיר את החוזקות וגם את הקשיים של כל אחד. היא מתייעצת איתי כרכזת הכלה והשתלבות ועם יועצת שכבת ז', על מנת לייעל את המפגשים ולהכיר לעומק טוב יותר את הילדים.

בברכה
יפעת זבורוף
רכזת הכלה והשתלבות
ביה"ס עירוני ג' מודיעין
התכנית "צבעים אמיתיים" התקיימה בבית ספרנו בשנה"ל תש"פ. התכנית פעלה בהצלחה לתלמידים משכבת ז אשר הגיעו באופן קבוע, שיתפו פעולה ונתרמו רבות מהמפגשים עם שירה. שירה מובילה את התכנית במקצועיות ובהשקעה רבה ומעניקה יחס אישי ואכפתי לתלמידים בקבוצה. ישנם תלמידים שהצליחו ליצור קשרים חברתיים בזכות המפגשים ב"צבעים אמיתיים" .

בברכה,
מורן אבידן
יועצת חינוכית
חטיבת הביניים מו"ר.
(בית הספר העל יסודי מכבים רעות)

כיתבו לי ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן