אשה וילדה עם כובעים מביטות אל עבר מים צלולים מאוד (CANVA)

הדייט שיעשה את ההבדל

היום יום האהבה הבינלאומי, הזדמנות נפלאה לתהות מתי בפעם האחרונה יצאת לדייט כיפי שגרם לך להניח את הנייד בצד ולהרגיש שכל העולם יחכה, לשקוע בשיחה מלב אל לב על הדברים שהשוטף שוטף אותם?

רגע-

לא עם השותף.ה הרגילים לחיים, אלה שבנית איתם בית- אלא דייט כזה כיפי ושווה של הורה וילד.ה? אני מניחה שהתקופה הזאת לא עושה ממש חשק לצאת ולא חסרים בלת"מים וסיבוכים, ואולי דווקא עכשיו זה חשוב כל כך ליזום ולייצר הזדמנויות לדייט כזה.

זה יכול להיות משהו לגמרי קזו'אל ועל הדרך, אולי כשמחכים לאחד הילדים האחרים מחוץ לחוג, אולי בצהריים לפני שיש גם את הקטנים מסביב או אולי דווקא בערב, ממש דייט בבית קפה או סרט?

העיקר- לייצר הזדמנות ולמנף חלונות קטנים ואפרוריים בלו"ז כדי להיות יחד בטוב וברגוע.

דייט כזה, עוד לפני שקרה- הוא אמירה. הוא אומר שהזמן המשותף שלכם עוד חשוב לך, אפילו (ובעיקר!) אם מדובר בילדים גדולים. דייט כזה אומר שחשוב לך לשמוע מה קורה, מה חדש ומה השתנה. שמתאים לך גם לשתף במה שעובר עליך, ככה בקטנה, לתת את הזוית שלך על הדברים, לנסות להרגיע סערות ולזרוק גם איזה ד"ש מהעתיד שלהם ומהעבר שלך לגבי איך דברים עשוים להסתדר בחיים, גם אם כרגע הם מרגישים כמו סוף העולם (רק לא לשכוח שהם בעיצומו של "סוף העולם" הזה, אל תגזלו מהם את התחושה הזאת כל כך מהר, היא חשובה, עוזרת לאישיות להיבנות ולפתח זהות נפרדת ומסתגלת).

מפגש כזה יכול להיות פתח לכניסה לעולם שלהם באופן נקי שאינו מושפע מסיטואציות נפיצות או רגישות בחיי היום יום. זו הזדמנות להתנתק קצת ממשימות החיים, מהלחץ, השחיקה, האמירות שנכנסות מאוזן אחת ויוצאות מהשניה, ממראה החדר ההפוך. אחרי שמתנתקים מכל אלה- מה נשאר? מה יש בינך ובין כל ילד וילדה שלך? בתקופה כל כך כאוטית, מלחיצה, מעיקה- קשה לפעמים לזכור, ולכן חשוב כל כך לזמן לעצמנו ולהם סיטואציות נעימות, ניטראליות וחפות מעימותים ומלחצים.

על מה תדברו? מה לשאול או לומר כדי לשמוע יותר מנהמה, "כיף", או "פ'סדר"?

אפשר לשאול מה דעתם על דברים שקורים, במשפחה, בבית הספר או בכל מעגל אליו הילדים שייכים, ולמה לדעתם הדברים הם כך.

אפשר לדבר על תכניות לעתיד, אולי אפילו לתכנן יחד, גם ברמה הקונקרטית (תכניות לפסח או לקיץ) או היפותטית (תכניות לעתיד היותר רחוק, סתם ככה כדי להשתעשע בכיוונים, לא כדי להלחיץ או להציב מטרות).

אפשר וכדאי לשתף מה עובר עליך, מה חדש אצלך, איפה התקופה הזאת תופסת אותך. אפשר וכדאי גם להתייעץ מה דעתם בעניין. יש סיכוי שתופתעו מיעילות העצות שתשמעו מהם, ועל הדרך תרויחו שיפור בפיתוח תחושת הערך העצמי שלהם והשייכות שלהם למשפחה.

שווה לנסות לא? בהצלחה ובהנאה, אני מזמינה לשתף כאן איך היה ותובנות נוספות בעניין.

חתימה שירה רקע שקוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גם אלו מעניינים

טושים ועטים מקרוב

טוב שבאת!

תמיד כתבתי. שירים, ברכות יום הולדת ארוכות ומשתפכות. פעולות לצופים, מכתבי אהבה, רשימות עתירות סעיפים של חלומות ושאיפות לעתיד. רעיונות שארצה להגשים, יוזמות מפורטות בעזרתן

לפוסט המלא
פני אשה על רקע שחור וארבע ידיים שמכסות את הפנים מכל הכיוונים.

אחיותיה המרושעות של הטראומה

"למה לא עשיתי יותר?"
"איך לא חשבתי להתנהל אחרת?"
"למה לקח לי כ"כ הרבה זמן להגיב?"
"למה אני לא עושה הרבה כמו ההוא וההיא?"
"למה קשה לי ככ להיות עם הילדים עכשיו? אין לי זכות להתלונן!"
אפשר למצוא דרך צנועה, קטנה, להרגיש תחושות תועלת ומשמעות.

לפוסט המלא
מרחבי דשה עם שמיים כחולים ועננים באופק

זה בסדר

זה בסדר להרגיש שכל מה שחשבת שאת יודעת על דברים, על החיים- לא תקף עכשיו, או שאין לך גישה לכל זה. הקשר עם עצמך יחודש, עכשיו הוא אולי קשה מדי, כמו נפילת חיבור רשת. זה בסדר לבכות, לא רק בסוף היום. 
זה בסדר.

לפוסט המלא
כרכרה מנצנצת

כשהכרכרה היא דלעת

מסיימים תיכון ויוצאים לחיים. נראה שלכולם זה עובר ממש בטוב. יש תחושה שמתרחשת איזו מסיבה ממש כיפית אבל הבת שלך מרגישה שהיא לא חלק ממנה.
הדרמה הזאת עשויה להחוות לנו כמוגזמת מאוד, אבל בשבילן היא אמיתית. איך נוכל להיות דמויות מאזנות ומסייעות, לאפשר שיתוף במה שקורה ולהקל על תחושבת הבדידות?

לפוסט המלא

כיתבו לי ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן