חומרים מחוץ לקופסה

הבלוג הוא בית הקבע היציב לכתיבה ארוכת שנים בפלטפורמות שונות, ואני שמחה להזמין אתכם אליו.

זו הזדמנות להכיר מקרוב את הגישה שלי כמטפלת בנוער ובצעירים ולהיחשף לייחוד ולתועלות הבלתי רגילות שניתן להפיק מתהליכים טיפוליים יצירתיים.
אם אנחנו עדיין לא מכירים ומסקרן אתכם לדעת איך התחלתי לכתוב- כל זאת ועוד על בפוסט "טוב שבאת!".
אני מזמינה אתכם לקרוא, להגיב (גם למה שעלה כבר מזמן, אני קוראת הכל), להגיב וליצור קשר.

אני כאן.

מדף בסטודיו עם מכחולים, טושים וחומרי יצירה

עושים סדר

אני אגרנית. אני מעדיפה להקרא "אספנית", זה יותר אריסטוקרטי אבל האמת היא שאני אגרנית, אני אוהבת לאסוף ולשמור, אני מסתכלת מסביב כל הזמן ומחפשת דברים מעניינים שאפשר לעשות בהם שימוש חוזר ואחר. מזל שאני עוסקת במקצוע שמצדיק את כל זה (טוב, כנראה זו אחת הסיבות לכך שאני עוסקת בו).

לפוסט המלא
נעליים אדומות

לא לפחד מהפחד

על כמה דברים אנחנו נמנעים מלדבר עם ילדים כדי "לא להכניס להם שדים לראש" וכדי למשוך עוד קצת את האידיליה (הדמיונית) של חיים ללא סכנות, מלחמות, מוות, תוקפנות … ובמקום לתקן את העיוות אנחנו מסובבים את הראש ומקווים שהילדים שלנו לא מודעים. הם כן, חשופים ונחשפים.

לפוסט המלא
סוכריות מרשמלו

סבלנות, סבלנות, לא קונים בשום חנות

תארו לעצמכם שאפשר היה לשחק עם הזמן, שהיה לנו שלט שמאפשר לנו לזוז קדימה ואחורה, לדלג על פרקים קשים או משעממים, לחזור על פרקים נעימים…עד שהטכנולוגיה הזאת תתפתח כנראה שנאלץ להיעזר בסבלנות וגם לעזור לילדים שלנו לפתח סבלנות.

לפוסט המלא
עבודת חימר קטנה בתוך מצקת

משהו על קוטן

אני לא יודעת מה אתכם אבל כשאני מדמיינת לעצמי "אנשים יוצרים", "אנשים אמנותיים"- בדרך כלל יש לי בראש מן אימג' כזה של משטח גדול, אולי קנבס או נייר פרוס על קיר ענקי בסטודיו לבן ענק ומואר ובנאדם שמצייר עם כל הגוף שלו בחופשיות רבה, צבע ניתז לכל עבר, צריך סולם כדי להגיע עד הקצה, נו, הבנתם את הכיוון הכללי.

לפוסט המלא
שירה אהרוני רוקמת

רקמה

בשביל לרקום לא צריך הרבה. החומרים ארציים ומצויים בסביבה, אולי נדרשת קצת התארגנות אבל לא יותר מדי. חוט ומחט יש בכל בית ובדרך כלל גם איזו חתיכת בד.

לפוסט המלא
חריזת צמידים עם חרוזים קטנים

חרוזים

לכל אמא יש לפחות תכשיט אחד שלעולם לא תיפרד ממנו- תכשיט שנחרז על ידי הילד או הילדה שלה, בו מגולמת כל אהבתם הנקיה, הפשוטה, נטולה מקונפליקט, תסכול או קושי.

לפוסט המלא
גליונות נייר צבעוניים

על מצעים וציפיות

החורף מתקרב וזה זמן מצוין לאוורר את המצעים ולשחרר את הציפיות. מה? איך זה קשור לכאן? קשור. רבים מהמפגשים עם חומרים מתחילים בבחירה של מצע-

לפוסט המלא
ילדה עם סליים בידיים

סליים (slime)

בשנים האחרונות הולכת ומתפשטת תופעה, שהיא מעין תחביב של ילדים ונוער- הכנת סליים. הרבה מאוד ילדים אוהבים להכין סליים, לחקור את רכיביו ולשכללם, ואלה שלא

לפוסט המלא

כיתבו לי ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן